Vandr Kondorů kolem zámku Kozel

Bylo to mega super!

2017_07_17-22 Expedice TIB do Beskyd

Expedice TIB skautů, skautek a všech starších z našeho oddílu byla velkolepá a každý si odnesl trochu jiné zážitky, o kterých si můžete přečíst v přiložené kronice.

2017_1_12 Novoroční oddílovka

Na první oddílovku v tomto roce jsme se sešli stejně, jako se scházíme na družinovky - na plácku u zastávky 30ky na Borech. Bylo nás hodně a tak hra, kterou jsme po oddílovém pokřiku hráli cestou na klubovnu, byla fakt zábava. Každý měl přidělené číslo (od 1 do 5) a měli jsme se shromažďovat do skupinek tak, aby součet čísel ve skupince odpovídal číslu dopředu zadanému. Po příchodu ke klubovnám jsme si pověsili tašky a batohy na stromy a rozdělili se na dva týmy. Každý tým měl polovinu území a svého kapitána - Boba nebo Chipa.

2016_11_5-6 GoaDa

Jako každý rok, i letos jsme se vypravili na festival deskových her GoaDa do Staňkova. Na akci, už v pravém slova smyslu tradiční, jsme dorazili v hojném počtu. Nebyli jsme také zdaleka jediní poutníci za figurkami, kostkami a herními plány takže až do Staňkova vlak praskal ve švech.

Sekce:

Čtvrtý říjnový víkend se v Českém skautském údolí nesl v duchu úklidu, práce, oprav a radosti z dobře odvedené práce. Přestože se jednalo o střediskovou brigádu, každý oddíl, který dorazil, se věnoval především své klubovně... ostatně, jak klubovně nejlépe pomoci, ví právě její oddíl. Za Šedou střelku přiložilo ruce k dílu ohromné množství lidí - přibližně 40 holek, kluků, světlušek, vlčat, skautů, skautek, roverstva a vedoucích (příští rok budeme muset akci více propagovat, aby dorazil magický počet 53 lidí :) ).

2016_10_7-9 Výprava skautů na Vechtr

Na první výpravu nového skautského roku jsme vyrazili s Kondory na celý víkend mimo Plzeň. Pozvánka s tajemným heslem "Pamatuj na kodex" jim napověděla jen málo o náplni výletu, a tak se v pátek sedmého sešli na vlakovém nádraží celí zvědaví. Ze srazu jsme společně vyrazili ještě nakoupit zásoby jídla a vody a chvilku pošesté hodině už nás vezl motoráček směrem na Kaznějov a Plasy. Vystoupili jsme v Horní Bříze a s blížící se tmou jsme zamířili ne okraj obce a pak kamsi do lesa.

2015_11_14.-15. GoADa neboli Goliáš a David

S přicházejícím podzimem se většina našeho oddílu již tradičně těší na GoADu - na festival deskových her, který se letos opět konal ve Staňkově. V sobotu ráno jsme se sešli ve skvělém počtu 24 skautů, skautek a vedoucích a vyrazili vzhůru za kostkami, kartami, figurkami a všemu ostatnímu, co k deskovým hrám patří. Ubytovali jsme se zase v jedné z tělocvičen místní školy a vrhli se do víru deskovek.

2015_01_25 Vodní výprava světlušek

Nedělní ráno bylo moc krásné a vše naznačovalo tomu, že jsme si pro výpravu nemohli vybrat jiný den. Na konečné tramvaje na Světovaru jsme se sešly já (Bajča), Klíště, 12 světlušek, Chip z Modré střely a vyrazili směrem do Božkova. Cestou jsme zkusili najít pár kešek - jedna byla bohužel schovaná tak, že ji ani 30 očí nedokázalo najít; druhou jsme našli bez problémů kousek od kapličky v Božkově, zapsali se a vyrazili po proudu řeky Úslavy.

2014_10_18-19 - Výprava skautek do Prahy

Letošní první výprava skautek nás dovezla vlakem až do Prahy. Sešlo se nás devět Beruška, Pavouček, Kamzík, Proužek, Aki, Dáreček, Skřítek, Ovečka a Kostelníček. Sotva jsme si daly batohy do základny na Rozšířené, už jsme se zase otočily a odjely k botanické zahradě. Tam nás ale všechen spěch z cesty rázem přešel a jenjsme si užívaly klidu a slunce. Pomalu jsme se přes americké lesy, želví jezírko, rozhlednu a masožravkové močály dostaly až do nejzazší části zahrady, Ornamentální zahrady, kde nás čekala výstava dýní, posezení v čajovně a skleník.

2014_04_25-27 - Cyklovýprava

Naši koně už dlouho rezivěli ve stájích, a tak bylo zatraceně potřeba pořádně je provětrat. Holyhome byla naše základna a naděje. A Grey Missile corp. byla výzvou pro nás pro všechny. Nebylo nás mnoho, kteří jsme v sobě našli odvahu se do tohoto podniku pustit. Na svých ořích přijeli Kamzík a Pavouček, Houba, Chorche, Lvíče a Véna, Alfa, Klíště, Kostelníček, Ovečka, Jonýs a Tom s Jitkou (Ovečky maminkou), kteří pro nás celou perfektní akci připravili.

Subscribe to RSS - Kronika