2017_9_15 Jak jsme zavařovali slunce

Po prázdninách už jsme se nemohli dočkat, až se znovu potkáme na plácku na kraji Borčáku. Sešli jsme se zde v pátek 15.9. v pů 5, a bylo nás tam spousta! Kromě všech členů se s námi přišli pozdravit i jejich rodiče, takže bylo opravdu živo. Ještě že ja park tak velký. Nezdrželi jsme se dlouho, počkali jsme jen na pár opozdilců, a vyrazili rovnou do údolí.

Naše klubovna dostala omítkovou záplatu na fasádě a čekala na nás po proběhlých srpnových příměšťácích pěkně naklizená. Po oddílovém pokřiku jsme si dovnitř jen schovali batohy, a běželi jsme zase ven, kde už na nás čekala kuchtička Kosťa, celá ustaraná a nešťastná. Letní sluníčko (ve skutečnosti pomeranč) totiž prý ztrácí s přicházejícím podzimem sílu a teplo, a ona se bojí, že jí do dalšího léta nevydrží. Naštěstí jde ale kolem stará bába kořenářka (Skřítek), která radí, že má-li něco vydržet, je nejlepší to zavařit!

A tak jsme dle jejích rad nejřív trénovali vyfukování skla, abychom si mohli sklenici vyfouknout. To byla náramná zábava! V týmech jsme museli dofoukat balónek od klubovny až ke střelnici aniž by spadl na zem. A to nebylo vůbec snadné. Protivítr a motání se s dalšími skupinami nám moc nepomáhalo, ale nakonec to většina skupinek zvládla, a tak se nám podařilo vyfouknout pěknou zavařovačku.
Další radou bylo oloupat a nakrájet do zavařeniny cibuli. A tak jsme postavili lidskou cibuli na hřišti, a stateční loupači nás po vrstvách odlupovali. Jen to měli ztížené brýlemi proti slzám, díky kterým sice z cibule nebrečeli, ale taky přes ně neviděli. I cibuli jsme ale nakonec dle postupu připravili, a nakrájenou přidali do sklenice.
Nakonec jsme přidali pepř a cukr. Pak už bylo třeba slunce jen zavařit. A tak jsme vyrazili na louku zahrát si eskymácký fotbal, a jak jsme z toho byli všichni rozhicovaní, tak jsme čas od času zaběhli sklenici tím teplem zahrát, až jsme jí společně zavařili. Tak snad nám to sluníčko přes zimu vydrží.

Na konec oddílovky už jsme si dali jen družinové pokřiky, rozloučili jsme se tím oddílovým a vydali se s drobným zpožděním parkem zase zpátky domů.