Čtvrtý říjnový víkend se v Českém skautském údolí nesl v duchu úklidu, práce, oprav a radosti z dobře odvedené práce. Přestože se jednalo o střediskovou brigádu, každý oddíl, který dorazil, se věnoval především své klubovně... ostatně, jak klubovně nejlépe pomoci, ví právě její oddíl. Za Šedou střelku přiložilo ruce k dílu ohromné množství lidí - přibližně 40 holek, kluků, světlušek, vlčat, skautů, skautek, roverstva a vedoucích (příští rok budeme muset akci více propagovat, aby dorazil magický počet 53 lidí :) ).

Každá družina se nejprve věnovala vlastním klubovnám, aby se v nich všichni cítili příjemně během družinovek, a poté se každý vrhl na práce pro celou klubovnu. Takto se nám mimo jiné podařilo vyklidit přezouvací místnost, která vlastně už není přezouvací, ale nevím, jak přesně ji nazvat, uspořádat sklad na nářadí, zamést a vytřít, kde se dalo, umýt okna, urovnat skříně v sálu a dopravit do něj křesla a gauč z garáže... ostatně i garáž se dočkala určitého přerovnání. (Když už jsem se dostala k té garáži, dovolím si malý komentář. S Myškou jsme se během brigády zamýšlely nad tím, jestli vůbec na světě existuje někdo, kdo má přehled o tom, co vše v garáži je. Došly jsme k tomu, že spíš nikdo takový není... což ale může být i dobře. Garáž si tak s sebou nese jakýsi tajemný étos, který z ní dělá nedilnou součást klubovnové atmosféry.)

Protože brigáda byla zamýšlená jako středisková, někteří naši členové se zapojili do vyklízení Střelnice, odkud bylo potřeba vynést hromady nepotřebných věcí. Že ty hromady byly opravdu velké, dokazuje fakt, že Jonýs s Myškou byly dvakrát odvézt přívěs do sběrny. A pokud byste chtěli vědět, proč je třeba ze Střelnice vyvážet nepotřebonosti, tak kromě toho, že není dvakrát urdžitelné skladovat takové věci, čeká Střelnici zajímavá budoucnost ;)

Po tom, co se vše uklidilo a odvezlo, přišel čas na oběd a ve 14:00 začala herní část dne, tedy mezioddílové klání. Toho se účastnily kromě Šedé střelky také Jednapadesátka a Sluneční údolí. Startovací aktivitou byla pošťácká běhačka, kdy se z dětí staly zaměstnanci Pony Expressu a doručovaly zásilky mezi jednotlivými poštovními úřady, ať už to byl Grey Haven, Firey Hill, Silver Mine či další.

Po poštovní taškařici vznikla v údolí místa, kde se testovala šikovnost členů oddílů (či družin oddílů) v různých oblastech - děti byly na stanovištích s kimovkou, uzlováním poslepu, sportovními aktivitami, přesnostním házením, vytvářením ducha oddílu a zvířecí honbou za úlovky. Přestože jsme měli v klání silnou převahu účastníků, pravidla byla nastavena objektivně a po sečtení všech koeficientů, průměrů a především bodů se vítězem klání stalo Slunečné údolí. Šedá střelka skončila na druhém místě a Jednapadesátka na místě třetím (měla ale pouze o jeden bod méně než my).

Zkrátka a dobře: byl to parádní střelený den!