You are here

2015_11_14.-15. GoADa neboli Goliáš a David

Hlavní záložky

S přicházejícím podzimem se většina našeho oddílu již tradičně těší na GoADu - na festival deskových her, který se letos opět konal ve Staňkově. V sobotu ráno jsme se sešli ve skvělém počtu 24 skautů, skautek a vedoucích a vyrazili vzhůru za kostkami, kartami, figurkami a všemu ostatnímu, co k deskovým hrám patří. Ubytovali jsme se zase v jedné z tělocvičen místní školy a vrhli se do víru deskovek. 

Zde musím říct, že je nad mé schopnosti představit všechny hry, které jsme si zahráli - jen tak namátkou vyberu třeba Superšpióna, Uluru, Hej, to je moje ryba!, Porto Rico, Mascarade,... Některé děti se účastnily turnajů a co vím, tak minimálně Kivi se v jednom z nich umístila na 3. místě, také někteří kondoří kluci dokázali porazit ostatní a umístit se na pěkných místech. 

Kromě velkého sálu, kde bylo možné hrát menší hry, byl vyčleněný prostor i v předsálí kina, kde se hrály hry náročnější na čas a prostor. Se Zelí, Jonýsem a Chorchem jsem se tam přibližně na 4 hodiny usadili, abychom se v rolích Marigolda, Yarpena Zigrina, Geralta a Triss Ranuncul vydali do hlubin hry Zaklínač. A protože spát se může doma v Plzni, čtyřhodinový zaklínačský maraton nás neodradil od toho, abychom dali šanci ještě nějakým dalším hrám. Nakonec nás okouzlila hra Krycí jména, u které jsme se opravdu dost nasmáli, zároveň si ale procvičili hlavy a schopnost spojovat různé věci pouze jedním slovem. Úspěch této hry je neoddiskutovatelný! Dokonce si s námi zahrál i Lamanaj a Hanka, dva z organizátorů, a o to větší sranda to byla. 

Třetím místem, kde se dalo hrát, byla úniková místnost. Čtyři hráči zamčení v pokoji měli 40 minut na to, aby překazili plány na bombový útok na Goadu. Z naší party 24 lidí se daly dohromady asi 3 skupinky, které byly více či méně úspěšné. Musím se pochlubit, že my se Zelí, Tygrem a Jonýsem jsme patřili k těm úspěšným :)

Nedělní festivalový den už proběhl beze mě, protože jsem se musela vrátit do Plzně dřív, než byl naplánovaný příjezd. Se Zelí jsme se tedy vydali na nádraží, ostatní zamířili opět do sálu Lidového domu a věřím tomu, že si zahráli dalších několik her. Za sebe můžu říct, že jsem si sobotní deskohraní moc užila a už teď se těším na to, jaké skvělé hry si zahrajem zase za rok!

Bajča

Sekce: