You are here

2015_01_25 Vodní výprava světlušek

Hlavní záložky

Nedělní ráno bylo moc krásné a vše naznačovalo tomu, že jsme si pro výpravu nemohli vybrat jiný den. Na konečné tramvaje na Světovaru jsme se sešly já (Bajča), Klíště, 12 světlušek, Chip z Modré střely a vyrazili směrem do Božkova. Cestou jsme zkusili najít pár kešek - jedna byla bohužel schovaná tak, že ji ani 30 očí nedokázalo najít; druhou jsme našli bez problémů kousek od kapličky v Božkově, zapsali se a vyrazili po proudu řeky Úslavy. 

Po několika hrách o stvoření světa jsme u jezu dostali od Chipa vodácký výcvik a pustili se do stavby lodí, které jsme vyslali na plavbu po řece. Některé se držely na hladině dlouho, z jiných se rychle staly ponorky, ale vydržely opravdu dlouho. 

Pak už jsme se rozhodli pokračovat co nejrchleji do bazénu, Google byla dokonce tak nedočkavá té vody, že sklouzla rovnou po pás k loďkám do Úslavy. Neštěstí bylo zažehnáno, dokonce nám i její tatínek přivezl nové oblečení (takže by se dalo říct, že všechno bylo rychle v suchu).

Před bazénem se k nám přidala ještě Švestka a bazénové radovánky jsme si užili dosytosti. Někdo plaval, někdo skákal, klouzal se po tobogánu, točil se v divoké řece nebo relaxoval v teplém bazénku. Hodina a půl utekla velmi rychle a nejdnou už jsme seděli v cukrárně Beruška a ujídali dobroty z pohárků a talířků. 

Po cukrárně jsme si pak jen zahráli pár her, kešková skupinka se vydala na úspěšný lov dalšího pokladu. Nakonec jsme ještě našli další stopu, která nám jistě bude užitečná pro záchranu Ethernalu a vyrazili domů.

PřílohaVelikost
Image icon Závěrečný obrázek.jpg3.88 MB
Sekce: