2012_04_14-15_Skauti a skautky na profesním setkání

14. 4. – 15. 4. nedaleko Staňkova se uskutečnil první profesní meeting pořádaný společností Face-to-face. Společnost rozeslala pozvánky všem významným lidem a významní lidé přijeli. Přijel pan cirkusák Alfa, slečna letuška Klíště, slečna Myška, studentka a zdravotní sestra v jedné osobě, pan chirurg Houba, pan vědec-biolog Fénix, paní věštkyně Bibi, slečna švadlena Maruška, paní učitelka Kamzík, pan Ondrášek reprezentující cech volných profesí neboli nezaměstnaných, slečna studentka medicíny a praktikantka Švestka, pan detektiv Skřítek v přestrojení za realitního agenta a v neposlední řadě slečna Ovečka, proslulá kadeřnice. Samozřejmě jsem byl pozván i já, ale o tom jste, předpokládám, vůbec nepochybovali. Na začátek je třeba říct, že celé setkání probíhalo v přátelské poklidné atmosféře a nebýt toho žhářského prohřešku pana Houby, vše by se i obešlo bez větších komplikací. Ale to víte, zapálený stoh se neututlá a to platí dvojnásob, když nedaleko hoří zvědavostí i Velká ryba. V galerii si můžete prohlédnout unikátní snímek pana Houby v blaženém stavu těsně před jeho činem. Zbytek si můžete prohlédnout na bulvárních portálech.

Profesní setkání bylo zahájeno v sobotu vyfotografováním všech zúčastněných před hrobem zakladatele společnosti Face-to-face a následnými protahovacími aktivitami, které odbouraly svalovou ztuhlost po dlouhém cestovaní. Přece jenom cesta z Rio de Janeira je dlouhá a v letadle toho člověk moc nenaběhá. Zcela protažení stavěním pyramidy a útěkem před srolovanou dekou se účastníci pustili do projednávání prvního bodu programu. Šlo o rozmanitost pracovních nabídek na úřadech práce. Probíhala velmi živá diskuze, během které nezůstaly čepice na hlavách. Po královském obědě tvořeného těstovinami, bazalkou, rajčaty, sýrem a zcela exkluzivním kečupem si všichni profesionálové odpočinuli na slunné zahradě místní hájenky.

Když se i ti poslední probrali z regenerativního soustředění, přešlo se k dalšímu programovému bodu. Přecházelo se k němu vskutku dlouho, turista by řekl tak 12 kilometrů, ale pro profesionály to byla hračka, která vypadala i jako improvizační divadlo nebo matematická hříčka, paní učitelka ji dokonce přirovnala k diktátu. Po zasloužené práci přišla na řadu party. I profesionálové si musejí odpočinout, odbourat stres, navázat nezávazné známosti. Party byla právě taková, jak má taková správná party být, takže to se podařilo.

Druhý den byl ve znamení sdílení vizí, profesní spolupráce a hledání společného cesty. Společná cesta nakonec nalezena byla, ale během jejího hledání museli odborníci vyřešit některé oborové otázky ze skautské branže a kulturně historické výlevy, z nichž některé byly i akusticky zaznamenány. Po tomto bodě, obědě a dezertu ve formě ovocného salátu, který kazil jen obsah grapefruitu, nebylo příliš prostoru na další program a tak se zbytek akce nesl v duchu loučení, příprav na odjezd a výměn vizitek.

Závěrem bych rád uvedl, že všichni odborníci byli spokojeni s průběhem setkání a krom individuálních výtek na starobylost, vybavení prostor apod. odjížděli s pocitem smysluplně stráveného času a jasnými cíly, což je pro setkání takového druhu v celosvětovém měřítku, řekněme, docela vzácnost.

Pro televizi STŘELA sepsal, nafotil a nahrál novinář Velká ryba

sedastrelka